آموزشگاه تخصصی فنون خودرو (فن خودرو سابق)

کامپیوتر خودرو یا ECU یکی از بخش‌های مهم و حساس آن است و با آموزش تعمیر ایسیو می‌توان به راحتی وارد بازار کار پر رونق آن شد. آموزش تعمیر کامپیوتر خودرو می‌تواند برای افرادی که از دست هزینه‌های مکرر خودرو به تنگ آمده اند بسیار مناسب باشد؛ همچنین این دوره برای افرادی که به دنبال کسب تخصص فنی و درآمد زایی هستند، بسیار مناسب است. با ما همراه باشید تا شما را با توضیحات کامل و جامعی درباره دوره آموزش تعمیر ECU از گروه تخصصی فنون خودرو آشنا کنیم.

دوره ی تعمیرات ایسیو خودرو یکی از تخصصی ترین دوره های تعمیرات الکترونیکی در مجتمع تخصصی فنون خودرو می باشد. دوره ی تعمیر ECU بسیار دوره ای پردرآمد است و زیر نظر اساتید برتر و مجرب به شکل کاملا تخصصی آموزش داده می شود و پس از اتمام این دوره کارآموزان می توانند به طور کامل تعمیرات ایسیو انواع خودروهای داخلی ، تعمیرات ایسیو انواع خودرو های خارجی ، تعمیرات ایسیو انواع ماشین های راه سازی و تعمیرات ایسیو ماشین های سنگین را یادگرفته و کارآموزان با این مهارت ها می توانند به راحتی در بازار کار مشغول به کار شوند.

 

مباحث دوره آموزش تعمیر ECU

مباحث آموزش تعمیر ECU یک دوره آموزشی کامل و جامع را ساخته است؛ به طوری که با آموزش تک تک این مباحث می‌توانید به یک حرفه‌ای در زمینه تعمیر کامپیوتر خودرو تبدیل شوید. مباحث دوره آموزش تعمیر ECU عبارتند از:

 • تعمیرات و عیب یابی ECU های مختلف نظیر: SL96، Bosche، Valeo، MM8P، Sagem، Siemens
 • آموزش تعمیر و عیب یابی BSI، BM34، COM2000
 • تعمیر و صفر کردن کیلومتر خودرو

ECU های نام برده شده، معمول‌ترین‌ها برای خودرو هستند که اشراف کاملی از ECU های انواع خودرو به شما می‌بخشد و شما را برای ورود به بازار کار و درآمد زایی آماده می‌کند.

مزایای دوره آموزش تعمیر ECU

دوره آموزش تعمیر ECU علاوه بر اینکه مباحث کاملی دارد، مزایایی فوق العاده استثنایی دارد که هر کدام از آنها می‌تواند این دوره را از سایر دوره‌های مشابه متمایز کند. بارزترین و مهمترین مزایای دوره آموزش تعمیر ECU از گروه تخصصی فنون خودرو عبارت است از:

 • آموزش 100 درصد عملی و اصولی با تجهیزات علمی و حرفه‌ای
 • ورود به بازار کار و کسب مهارت تخصصی
 • آموزش کامل و بدون نقص مباحث ECU
 • آموزش فشرده با بیانی ساده و همه گیر
 • صرفه جویی در هزینه، زمان و انرژی
 • فراهم کردن خوابگاه مناسب برای کارآموزان شهرستان
 • تجدید دوره در صورت عدم یادگیری به صورت رایگان

گروه تخصصی فن خودرو با ایجاد زمینه‌های کار عملی در دوره‌های آموزشی خود، به کارآموزان کمک کرده است تا علاوه بر آموزش تئوری، با کار عملی روی دستگاه‌ها و اجزای مختلف اتومبیل آشنا شده و تجربه کاری خود را افزایش دهند.

شهریه و مدت زمان دوره آموزش تعمیر ایسیو

دوره آموزش تعمیر ECU به صورت اصولی و حرفه‌ای توسط مهندس مشکدانه، عضو گروه تخصصی فنون خودرو اجرا می‌شود. این دوره دو روز در هفته (پنجشنبه و جمعه) طی مدت زمان 6 هفته هر جلسه چهار ساعت خواهد بود. شهریه باور نکردنی 1.400.000 تومانی دوره آموزش تعمیر ECU باعث شده تا کارآموزان زیادی جذب شوند و با آموزش تئوری و عملی، وارد بازار حرفه‌ای کسب و کار در زمینه تعمیر خودرو شوند.

توضیحات کلی و کلیدی دوره

یادگیری آموزش تعمیرات ایسیو خودرو بسیار پرکاربرد و پردآمد است چون یکی از مهمترین قطعات الکترونیکی خودرو است که وظیفه ی هدایت و کنترل خودروهای انژکتوری را دارا می باشد. در دوره ی آموزشی تعمیرات ایسیو(ECU)  تمامی مباحث آشنایی با قطعات الکترونیکی و تجهیزات و ابزار الکترونیک ، تعویض و عیب یابی قطعات الکترونیکی، نقشه خوانی تخصصی مدارات ایسیو ها، قدرت تشخیص وبررسی مکانیزم انواع ایسیو کونتینتال و بوش، تعمیرات و عیب یابی ایسیو خودروهای سایپا، ایران خودرو، پارس خودرو، ریو ، پراید، پژو 206،206 SD، پژو 405، پرشیا، سورن، سمند، سریر، رانا و L90، عیب یابی ایسیوهای بی نیاز به نقشه و ...

 

نکات مهم برای انتخاب آموزشگاه  تعمیرات ایسیو:

بعد از اتمام دوره راهنمایی های لازم برای چگونگی شروع به کار را برای کارآموز شرح دهد، آموزشگاه فنون خودرو در طول دوره تمام راهنمایی های لازم را به کار آموز شرح می دهد و در پایان دوره همانند یک پشتیبان به سوالات و نیازهای اطلاعاتی کارآموز مانند لوازم و تجهیزات مورد نیاز کار و مباحث مرتبط با بازاریابی و مشتری مداری و ... به گرمی پاسخگو است.

مواردی که در یک آموزشگاه تعمیرات ایسیو مهم است:

 • تجهیزات به روز و کافی برای آموزش
 • تجربه و مهارت اساتید
 • محتوای آموزشی مناسب و به روز
 • کیفیت دوره های عملی

با توجه به اینکه جزئیات آموزشگاه ها باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب دوره­های آموزشی مکانیک نباید بر پایه ی قیمت باشد. برای مثال ممکن است دوره ای از نظر قیمت ارزان باشد و یا حتی مانند بعضی دوره های دولتی به صورت رایگان برگزار گردد اما اگر در انتهای دوره کارآموز متوجه شود که خوب یاد نگرفته و یا به شکل تمرین عملی آموزش کافی را دریافت نکرده در نتیجه آمادگی کافی برای ورود به بازار کار مکانیک را نخواهد داشت.

 

مدرک پایان دوره:

در انتهای دوره به شما مدرک تخصصی زیر نظر فنی و حرفه ای داده می شود. و در صورت نیاز گواهینامه بین المللی pcms  استرالیا  و tap انگلیس اعطاء خواهد شد.

شرایط بازارکار تعمیرات ایسیو

تعمیرات ایسیو که به آن تعمیر کامپیوترهای کوچک خودرو هم می گویند، بازار کار گسترده و وسیعی را دارا می باشد. دلیل اصلی این استقبال تعداد محدود تعمیرکاران تخصصی ایسیوها است. مخصوصا ایسیوهای خودروهای خارجی و ایسیوهای ماشین های سنگین که بسیار پیچیده تر از ایسیوهای ماشین های داخلی طراحی شده اند. در هر صورت تسلط بر شغل تعمیر ایسیوهای خودرو های متفاوت متکی به درک بهتر بردهای تخصصی ایسیو است. این تسلط با آموزش های عملی بدست می آید. به این توجه کنید که هر چه زمینه ی شناخت بهتری از ایسیوهای خودروها برای کارآموزان ایجاد شود بیش از قبل خود را برای این بازار بزرگ تعمیرات ایسیوهای تخصصی آماده می کند.

حدودا تمامی خودروهای امروزه تجهیز شده به ایسیو( ای سی یو، ECU) که واحد کنترل مرکزی خودرو هستند. با توجه به این برای تعمیرات ایسیو به افرادی نیاز است که کاملا به تعمیرات الکترونیک خودرو مسلط باشند، اشراف کامل به سنسورهای خودرو داشته باشند، قدرت تشخیص انواع ایسیو و روش عیب یابی آنها را داشته باشند و ...

در کشور به دلیل پیشرفت تکنولوژی، رفتن به سوی خودروهای انژکتوری، تخصصی بودن این زمینه (تعمیرات ECU) ، به دلیل تحریم کمیاب بودن این قطعه و خرابی بیش از اندازه ی آن، بازار کار این حرفه به بازار خوبی تبدیل شده است. با توجه به اینکه مکانیک ها و باطری سازی های کشور سنتی بوده  حوزه ی آموزش تعمیرات ایسیو دچار دگرگونی شده است بنابراین با تلفیق تجربه وعلم، تعمیرات ایسیو که شاخه ای از تعمیرات خودرو می باشد به سمت تخصصی و اصولی تر شدن پیش برده می شود.

با توجه به رشد ماشین های سنگین و خودروهای انژکتوری و بالا رفتن تولید خودروهای داخلی و علاوه برآن بالا رفتن واردات خودروهای خارجی، نیاز به تعمیرات ایسیو خیلی بیشتر شده است، پس می توان نتیجه گرفت که تعمیرات ایسیو یکی از پر سودترین شغل های بازار کار است و در بین تعمیرکاران خودرو اهمیت فراوانی دارد. تعمیرات ایسیو یک شغل تخصصی به حساب می آید که ورود به این زمینه نیازبه دانش علمی و از آن مهم تر دانش عملی و کسب مهارت خیلی زیاد می باشد. در صورتی که کارآموزان به درستی آموزش ببیند و مکان مناسبی به عنوان تعمیرگاه انتخاب کنند می توانند در آینده شغلی پر درآمد داشته باشند. درآمد تعمیرات ایسیو خیلی متغیر است و به مهارت و تجربه ی تعمیرکار ایسیو بستگی دارد.

  وضعیت بازار کار تعمیرات ایسیو :

افراد علاقه مند به حرفه ی تعمیرات ایسیو می توانند به راحتی پس از دوره های ایسیو (ECU) و راهنمایی های فنون خودرو به موفقیت های فراوانی دست یابند و کسب درآمد خوبی داشته باشند.

 • می توان همکاری با فروشندگان لوازم یدکی و تجهیزات الکترونیک و برقی ماشین، خودروهای انژکتوری داشت.
 • فعالیت و همکاری با سایت ها و نرم افزارهای تلفن همراه که در حوزه تعمیرات ایسیو کار می کنند.
 • لینک سازی از طریق کارت ویزیت با مشاغل مرتبط با تعمیرات ایسیو خودرو مثل شرکت های وارد کننده ماشین های سنگین و سبک انژکتوری، نمایشگاه های خودرو و وسایل نقلیه سنگین، مهندسین الکترونیک و برق ماشین، تعمیرگاه های شخصی و تعمیرگاه های نمایندگی ها و...
 • افتتاح تعمیرگاه شخصی در ارتباط با برق خودرو و تعمیرات ایسیو
 • کار در نمایندگی های تعمیرگاه هایی که نیازمند تعمیرکار تعمیرات ایسیو هستند.

 میزان درآمد تعمیر ایسیو چقدر است؟

برای تعمیرکاران با تجربه درآمد این کار بسیار بالا است. زیرا خرابی یک ایسیو تخصصی خودرو خارجی  می تواند هزینه گزافی برای مشتری متحمل شود. هزینه ای که تعمیرکار با تخصصی و مهارت خودش آنرا برای مشتری کاهش داده و مشتری مجبور به خرید ایسیوهای جدید نیست. درنتیجه درآمد تعمیر ایسیو یک خلق ارزش هم به همراه دارد، ارزشی که تعمیرکار ایسیو با تجربه و مهارتش  به مشتری ارائه می دهد. بنابرین نیاز مصرف کنندگان به تعمیرات تخصصی ایسیو منجر به درآمد زایی بالا برای تعمیرکاران ایسیو شده است درآمدی که با توجه به حرفه ای شدن به بیش از 10 میلیون تومان در ماه می تواند افزایش پیدا کند.

پیش نیاز دوره ی آموزشی تعمیرات ایسیو:

دوره ی برق خودرو، دوره انژکتور و دیاگ و مالتی پلکس پیش نیاز دوره تعمیرات ایسیو می باشد.